Budowa balaski z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu gminie oprócz szczególnych przypadków.

Stawianie ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu do urzędu oprócz wyjątkowych wypadków.

Sztachetki PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiednimi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plot Winylowe na plot i bramę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu a także zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych a także jeżeli jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa wymagane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie przedtem sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy projektowane ogrodzenie PVC na plot i bramkę ze sztachetek jest nieprawidłowe z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W sytuacji jak proponowane plot z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie przystąpienia do prac przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s