Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s